

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 2 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 150 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Number of Terminations | 2 |
| RoHS | Compliant |
Stock: 896
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02470
Ext.Price$0.02470
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02470 | $0.02470 |
| 10 | $0.01235 | $0.12350 |
| 50 | $0.00950 | $0.47500 |
| 100 | $0.00848 | $0.84800 |
| 500 | $0.00757 | $3.78500 |
| 1000 | $0.00688 | $6.88000 |
| 3000 | $0.00625 | $18.75000 |
| 5000 | $0.00568 | $28.40000 |
| 10000 | $0.00539 | $53.90000 |
| 30000 | $0.00511 | $153.30000 |
| 50000 | $0.00485 | $242.50000 |
